unnamed.jpg

She means business

11.06.2021 Terri Breining: Branża spotkań odzwierciedla tempo i trendy biznesu

W związku z powracaniem biznesu coraz większy nacisk zostanie położony na tworzenie spotkań i wydarzeń, które ułatwiają i napędzają biznes. Terri Breining, CMP, CMM, dyrektor w Breining Group, Inc., odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Dowiedz się więcej

06.05.2021 Suzanne Medcalf Mulligan: Zaangażowanie to cel numer jeden

Zobaczymy powrót do podstaw w organizacji spotkań, chociaż nie wiem, kiedy znów będziemy ściskać sobie dłonie. Suzanne Medcalf Mulligan, senior community engagement manager, IMEX Group, odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Dowiedz się więcej

Inspiracje

PREZENCJA JAK ZAWSZE JEST!

Zaczynamy okres wydarzeń: wirtualnych, hybrydowych oraz tych najcenniejszych – „twarzą w twarz”. Pytanie czy jesteśmy na nie gotowi? Na które z nich już z pewnością tak, a na które jeszcze nie do końca?

Dowiedz się więcej

JUMBATITO - CZYLI RADOŚĆ

Patrząc na branżę spotkań odczuwam niepewność i… dystans. Lekki, ale jednak dystans. Zadaję sobie pytanie, czy ten dystans był nam. Potrzebny, wskazany, obowiązkowy? Może spotkaliśmy się z sytuacją,

Która nas przerosła, a może po prostu bardzo zmotywowała?

Dowiedz się więcej

DYSTANS…

 

Patrząc na branżę spotkań odczuwam niepewność i… dystans. Lekki, ale jednak dystans. Zadaję sobie pytanie, czy ten dystans był nam. Potrzebny, wskazany, obowiązkowy? Może spotkaliśmy się z sytuacją,

Która nas przerosła, a może po prostu bardzo zmotywowała?

03.04.2021 Jaimé Bennett: Praca w branży spotkań to moje powołanie

Moim celem jest zbudowanie wielopokoleniowego ekosystemu PCMA w regionie EMEA dla osób na każdym etapie swojej kariery, od studentów po dyrektorów generalnych. Jaimé Bennett, business director, EMEA, PCMA (Professional Convention Management Association) odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Dowiedz się więcej

JESTEM!

 

Zauważyliście, że spotkania nabrały nowego znaczenia? A czy pamiętacie jak ważny jest kontakt z partnerami biznesowymi, współpracownikami, przyjaciółmi tudzież znajomymi z międzynarodowych stowarzyszeń? When we meet, we change the world lub TUgether albo Stay Strong. Kilkanaście ostatnich tygodni utwierdziło mnie w przekonaniu, że najważniejsze słowo to: „Jestem”!

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

07.03.2021 Angeles Moreno: Jesteśmy bohaterami historycznego momentu

Angeles Moreno, założycielka The Creative Dots, ekspertka w dziedzinie customer experience, behavior design i event design, odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Kamyki też są cenne, czyli dlaczego warto walczyć o nagrody!

 

Każdego dnia ciężko pracujemy, pragnąc osiągać sukcesy. Chcemy rzetelnie wykonywać swoje obowiązki i conajważniejsze –móc się rozwijać. Takie przynajmniej są podstawowe zasady, do których manager XXI wieku powinien dążyć. Ale zadajmy sobie bardziej skomplikowane pytanie: czy lubimy takie działania, które doprowadzają nas do wygranej, nagród, wyróżnień, statuetek czy cennych kamieni…?

Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

11.02.2021 Gillian Taylor: Jesteśmy odporną branżą

 Gillian Taylor, była dyrektor rozwoju biznesu w Oman Convention & Exhibition Centre, odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Dowiedz się więcej

CZY PRZEMYSŁ SPOTKAŃ TO ONA?

 

A mój spokój ma kształt Twoich ramion i brzmi jak Twój głos” – skomentował właściciel firmy do głównej organizatorki, a w „naszym języku” event plannerki. Ona jedynie na chwilę wyciszyła radio do komunikacji z ekipą techniczną odpowiadając: „Będzie dobrze, wiem, że to ważne, możesz na mnie liczyć”. Pobiegła dalej. Czy to prawdziwa historia? Sprawdźmy! Fakt jest jeden – znali się ponad 10 lat, tj. długo.

Dowiedz się więcej

Podcast: Horeca Radio, Przyszłość przemysłu spotkań

Przyszlosc przemyslu spotkan

odc. 7 - Fundrising w przemyśle spotkań

 

Tym razem Krzysztof Celuch opowiada o tym dlaczego warto angażować się w inicjatywy społeczne lub wręcz samemu je tworzyć.

Dowiedz się więcej

Przyszlosc przemyslu spotkan

odc. 6 - Odwrócona piramida

 

Krzysztof Celuch opowiada o tym dlaczego warto brać udział w konkursach i walczyć o granty czy stypendia. Mamy się czym pochwalić i warto to eksponować zarówno na naszym rynku jak i zagranicznym.

Dowiedz się więcej

Przyszlosc przemyslu spotkan

odc. 5 - Moje dwa lata w biznesie

 

Mijają dwa lata działalności Celuch Consulting, a zatem Krzysztof opowiada o tym co się w tym czasie wydarzyło oraz o tym jakie projekty przygotował na 2020 rok.

Dowiedz się więcej

Przyszlosc przemyslu spotkan

odc. 4 - Dlaczego warto łączyć siły

 

Krzysztof Celuch opowiada na przykładach zagranicznych organizacji dlaczego warto łączyć siły by zdobywać jeszcze większe zlecenia i projekty eventowe do realizacji.

Dowiedz się więcej

Przyszlosc przemyslu spotkan

odc. 3 - Dlaczego warto walczyć o nagrody

 

Krzysztof Celuch opowiada o kamykach, czyli nagrodach. Mówi o tym dlaczego warto startować w konkursach branżowych i walczyć o nagrody.

Dowiedz się więcej

Przyszlosc przemyslu spotkan odc. 2 - Raport Trendy 2019 - wiedza, produkt, motywacja, wplyw - cz. 2

 

Krzysztof Celuch, prorektor uczelni Vistula, opowiada o najnowszych trendach na 2019 rok w przemyśle spotkań. W drugiej części omawia następujące punkty: bezpieczeństwo i ochrona, zarządzanie emocjami, nietypowe projektowanie przestrzeni, dane zarządzają działaniami, harmonia i wellness

Dowiedz się więcej

Przyszlosc przemyslu spotkan odc. 1 - Raport Trendy 2019 - wiedza, produkt, motywacja, wplyw - cz. 1

 

Krzysztof Celuch, prorektor uczelni Vistula, opowiada o najnowszych trendach na 2019 rok w przemyśle spotkań. W pierwszej części omawia następujące punkty: personalizacja, wzrost budżetów na programy motywacyjne, mobilna przyszłość, wzrost roli miast średniej wielkości, projektowanie wydarzeń

Dowiedz się więcej

22.01.2021 Aoife Delaney: Mój cel to „build back better”

Aoife Delaney, director of marketing & sales, DMC Network, prezydent SITE Global oraz członek International Board of Director SITE odpowiada na pytania Krzysztofa Celucha w cyklu „She means business…”.

Dowiedz się więcej

ODWRÓCONA PIRAMIDA

 

Czasami aż za bardzo chcesz, czasami byś chciała, a nie możesz (chyba), a czasami… wstań, idź i to zrób. Może wtedy będzie inaczej. Może właśnie wtedy zacznie działać. A może po prostu musisz odpuścić, zrobić dwa kroki w tył, żeby potem skoczyć w dal…

Dowiedz się więcej

AQUILA NON CAPIT MUSCAS – orzeł nie łapie much

 

Bo czy nie jest prawdą, że każdy z nas myślał, jak stać się orłem. Jak latać chodź przez jeden dzień? W jaki sposób uwolnić myśli i ciało tak, żeby naprawdę z gatunku, który jest z założenia osiadły, stać się częściowo wędrownym. I co ważniejsze – wiemy, że orzeł odżywia się głównie rybami, ptactwem wodnym, okazjonalnie padliną. Natomiast zapewne much nie łapie.

Dowiedz się więcej

ŚWIĄTECZNE DRZEWKO – JAK TY MOŻESZ POMÓC

 

Niespełna dwa miesiące temu witaliśmy Nowy Rok. Z reguły rozpoczynamy go od postanowień. Ale czy tak naprawdę coś się zmieniło, czy tylko dalej zależy nam na podobnych wynikach? A może mamy wyznaczone jakieś cele, które chcemy osiągnąć? Co jeśli ulegną zmianie? Jeśli nie potraficie sprostać oczekiwaniom? Być może złe założenia, myśli czy strategie spowodowały, że nie jesteście tam, gdzie chcielibyście być? Właśnie wtedy warto podarować świąteczne drzewko, wesprzeć innych i iść dalej.

Dowiedz się więcej

Aktualności

Krzysztof Celuch przewodniczącym regionu EMEA w MPI Foundation

 

Od stycznia 2021 dr Krzysztof Celuch ponownie obejmie stanowisko przewodniczącego regionu EMEA w międzynarodowych strukturach fundacji Meeting Professionals International.

Polski przemysł spotkań dał w 2019 roku 1,5 PKB

 

Według wyników badania Poland Events Impact 2020, organizacja spotkań i wydarzeń w 2019 roku wygenerowała szacunkowo 1,5 proc. PKB, a wkład gospodarczy wahał się na poziomie 35 mld zł.

#TarczaNieStarcza - branża spotkań nad przepaścią

 

Tarcza antykryzysowa - tak nazywa się pakiet pomocowy przygotowany przez rząd, który ma wspomóc polskich przedsiębiorców, zmagających się ze skutkami epidemii koronawirusa w Polsce. Jej szacunkowa wartość, według oficjalnych źródeł, to 212 mld złotych.

Dowiedz się więcej

polskathetim.jpg

27.03.2020 Oprócz turystki wskutek koronawirusa nad przepaścią znalazły się firmy szkoleniowe i całą branża spotkań. Co ją może utratować?

Sytuacja branży turystycznej jest dramatyczna. W wielu segmentach poziom anulacji sięga 90% i na razie nie da się przwewidzieć, co będzie za kilka tygodni czy miesięcy. Szacowane straty polskiej gospodarki z powodu koronawirusa już przekraczają miliard złotych i dotyczą głównie turystyki. To oznacza zwolnienia, upadłości i zapaść całej branży.

27.03.2020  Informacja prasowa. #TarczaNieStarcza - branża spotkań nad przepaścią.

Sytuacja branży turystycznej jest dramatyczna. W wielu segmentach poziom anulacji sięga 90 proc. i na razie nie da się przewidzieć, co będzie za kilka tygodni czy miesięcy. Szacowane straty polskiej gospodarki z powodu koronawirusa już przekraczają miliard złotych i dotyczą głównie turystyki. To oznacza zwolnienia, upadłości i zapaść całej branży. Komentarz firm po opublikowaniu pakietu pomocowego jest jasny: #TarczaNieStarcza.

Dowiedz się więcej

18.03.2020 Telewizja wPolsce

MAŁY BIZNES WIELKA SPRAWA Czy branża eventowa przetrwa koronawirusa? Gościem Grażyny Raszkowskiej jest dr Krzysztof Celuch, Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula.

mice luty 20202.jpg

Podcast: Horeca Radio, Przyszłość przemysłu spotkań

Krzysztof Celuch, prorektor uczelni Vistula opowiada o trendach i aktualnościach branży spotkań w Polsce i na świecie.

13.02.2020  MICE Poland  Czytaj w lutowym MICE Poland: Wykorzystujmy ciemną stronę!

Ukryta społeczność́ to forma ruchu przypisanego do niewłaściwego kanału. Firma marketingowa RhythmOne twierdzi, że nawet ponad 80 proc. wszystkich akcji w sieci stanowią te „ciemne”. Co oznacza, że opieramy swoje środki reklamowe tylko na 20 proc. tego, co się faktycznie dzieje. Dlatego musimy przejść na tzw. „ciemną stronę.

03.02.2020 Horeca Business Club  Kolejna książka Krzysztofa Celucha poświęcona biurom marketingu miejsc

Problematyce marketingu miejsc, w szczególności roli i funkcji convention bureaus i destynacji w przemyśle spotkań poświęcona jest kolejna publikacja dr Krzysztofa Celucha – „The Business and Management of Convention and Visitor Bureaus”. Książka, która ma charakter biznesowego przewodnika, została wydana przez brytyjskie Goodfellow Publishers.

https://www.horecabc.pl/kolejna-ksiazka-krzysztofa-celucha-poswiecona-biurom-marketingu-miejsc/

82583919_1175669609289621_86632032036066

23.01.2020 Trendy 2020: technologie, social media, szybkie decyzje, eksplozja empiryczna

Trendy, wyznaczające kierunki rozwoju na rynku spotkań w roku 2020, odzwierciedlają zmiany zachodzące w społeczeństwie. Szybkość życia, szybkość komunikacji, nowe technologie i poszukiwanie wrażeń wymuszają dostosowanie się do tych tendencji także przez organizatorów spotkań.

http://www.meetingplanner.pl/artykuly/raporty/art,89,trendy-2020-technologie-social-media-szybkie-decyzje-eksplozja-empiryczna.html?fbclid=IwAR22HeJLQRbXOLDV2q73eeu328u2hq0PEdOME4D0FvD8JGGJ1EBQQy0El30

21.01.2020 Galaktyka Eventu LIVE z Krzysztofem Celuchem

http://bit.ly/TRENDYKC

29.12.2020  Krzysztof Celuch jurorem MPI RISE Awards

Krzysztof Celuch dołącza do grona jurorów konkursu organizowanego przez Meeting Professionals International, wyróżniającego wybitne postaci międzynarodowego rynku spotkań oraz projekty realizowane przez członków stowarzyszenia.

http://www.meetingplanner.pl/news/aktualnosci/art,2492,krzysztof-celuch-jurorem-mpi-rise-awards.html?fbclid=IwAR1dg2UvTxudnIzpByoqX6SfUhNKrt9HMgKi94mlxT71PH8gDpFyz9oAdb0

19.11.2019  Krzysztof Celuch przewodniczącym regionu EMEA MPI Foundation

 

W styczniu 2020 dr Krzysztof Celuch obejmie stanowisko przewodniczącego regionu EMEA w międzynarodowych strukturach fundacji Meeting Professionals International.

https://www.mpi.org/chapters/poland/aktualnosci/single-blog/article/krzysztof-celuch-przewodnicz%C4%85cym-regionu-emea-mpi-foundation

08.10.2019  Think MICE, Ukazała się nowa książka Krzysztofa Celucha

„Let Convention Bureaus Flourish. Ensure Positive Interpersonal Relations” – taki tytuł nosi nowa książka autorstwa Krzysztofa Celucha. Opracowanie przedstawia wyniki dwuletnich badań dotyczących budowania relacji interpersonalnych w przemyśle spotkań na przykładzie organizacji convention bureaux.

https://www.thinkmice.pl/news/1870-ukazala-sie-nowa-ksiazka-krzysztofa-celucha

19.08.2019 Krzysztof Celuch: Wybiegam poza branżę spotkań

„Przede wszystkim lubię kreować nowe inicjatywy i pomagać ludziom. Zupełnie jak w górach: wyznaczenie nowej drogi jest marzeniem każdego alpinisty, jednak w przypadku zagrożenia i tak pomoże innym”. Krzysztof Celuch podsumowuje dwa lata działalności pod marką Celuch Consulting.

http://www.meetingplanner.pl/artykuly/wywiady/art,96,krzysztof-celuch-wybiegam-poza-branze-spotkan.html

Forum Branży Eventowej, Trendy w branży spotkań. Rozmowa z Krzysztofem Celuchem

W jakim kierunku zmierza branża spotkań? Jak być na bieżąco? Co czytać? Czego słuchać by nie przegapić istotnych dla branży zmian? Krzysztof Celuch opowiada Eventowej Blogerce, a w trakcie FBE 2020 Krzysztof tradycyjnie przedstawi raport "10 eventowych trendów na 2020 czyli jak się zmienia świat spotkań!"

https://www.spreaker.com/user/11347630/eb018-trendy-w-branzy-spotkan?fbclid=IwAR2TvaGRNTtCD2_DZSfNpFZwrBuFSw34lmQNhaDcXoQ86LB3a0HuccZi8r0

30.04.2019  Krzysztof Celuch, jako jedyny Europejczyk ambasadorem MMBC

The Meetings Mean Business Coalition ogłosiło Ambasadorów 2019, grupę specjalistów ds. spotkań i wydarzeń, którzy będą służyć jako rzecznicy MMBC i przemysłu spotkań w szerszym kontekście.

https://www.horecabc.pl/krzysztof-celuch-jako-jedyny-europejczyk-ambasadorem-mmbc/